Büyükler İçin Oyuncaklar

Spread the love

Yabancıların tek cümleyle özetlediği TOYS for BiG BOYZ yani büyükler için oyuncaklar ülkemizde de gittikçe daha popüler bir hal aldı,

elektrikli ve benzinli modelleri olan birçok off-road on-road araba, tekne, helikopter ve uçak var. Ve sayıları günler geçtikçe artan koca çocuklar.

hpi rs4
rs4 evo+

kendi aracım olan hpi rs4 evo+ başlayıp birkaç farklı önemli site ile devam edicem, kendi aracım türkiye’de ve dünya’da da yaygın olarak kullanılan HPI marka.

bunun en önemli sebebi her parçasının bulunması yaklaşık 90km sürat yapabiliyor bir depo benzinlede 20dk ya yakın kullanılabiliyor, üzerinde performans egzost sistemi ve fail safe( başka frekanslarla karışıp da kaza yapmasını engeller ) bulunuyor. onun dışında sadece jantlarını değiştirdim.

Pahalı bir hobi mi ? evet, fakat farklı alternatifler var, biraz arkadaş edinerek, biraz nette gezerek engelleri aşabilirsiniz. özellikle sahibinden.com da ucuz ikinci el bir sürü araba var, bu arabaların bir yeri bile hatalı olsa o parçayı değiştirir yarı fiyatına araba almış olursunuz.

evo iç yapısı hpi rs4
evo iç yapısı hpi rs4

bazı parçaları gümrük muafiyetinden yararlanıp

towerhobbies.com ‘dan getirtebilirsiniz, bu firma bu konuda dünya’nın en büyüğüdür. tabi gümrük mevzuatı konusunda bilgi sahibi olmanızı öneririm. hile hurda yapmaya çalışmayın, çünkü değmez.

hobbyrc

hobbyrc.com forumlar konunun en tecrübelileri ve eskilerini bünyesinde barındırır, kesinlikle çok şey öğrenirsiniz.

hobbyking ve rcmart ta bir ara popülerdi ama ben hiç denemedim.

Hpi kesinlikle tavsiye ettiğim bir marka fakat kysho ve tamiya gibi farklı markalarda onun kadar kalitelidir lakin parça ağı geniş değildir, ayrıca yerli MCD 1/5 ölçekli arabalarıyla dünyada adından söz ettiriyor.

1/18 oranıyla RS4 evo serisi alınabilecek en iyi arabalardan biridir, off-road düşünüyorsanız savagelar güzel fakat pahalı daha ucuz off-roard hpi modelleri mevcut mutlaka göz atmalısınız.